Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кожен п’ятий українець перехворіє на грип

У цьому сезоні грипом перехворіє кожен п'ятий українець, тобто мова йде про понад 8 млн. осіб. Спостерігатимуться штами грипу, які вже були у 2015 - 2016 роках, а саме − свинячий грип, пташиний грип і вірус грипу В/Brisbane/60/2008.

 

За даними медичного експерта ГО «Громадської ініціативи розумних рішень» Катерини Каращук, українці вже звикли до цих штамів грипу, тому масштаб загострень очікується невеликий, однак із урахуванням високої мінливості вірусів грипу, погіршенням соціально-економічної ситуації, медики вже зараз радять зміцнювати свій організм, а також робити вакцинацію.

За словами Катерини Каращук, минулого сезону на грип та ГРВІ перехворіли 5,8 млн. українців, що на 12% більше, ніж у сезоні 2014-2015 років.

«Протягом 2015-2016 років діагностували 733 тяжких випадки ГРВІ, з них 53,3% з летальним результатом, у т. ч. 5 дітей віком до 17 років», - повідомила Каращук.

Хто перший ризикує опинитися в зоні ризику?

Звичайно, українці зі слабким імунітетом і ті, хто контактує з великою кількістю людей. Щоб уникнути ускладнень цього року в МОЗ планують вакцинувати 75% українців, які перебувають у зоні медичного, епідемічного та професійного ризику.

«За останні 5 років кількість українців, які вакцинувалися від грипу зменшилась втричі. У 2010 р щеплення робили 1,3% українців, а у  2015-му вже лише  0,3, - пояснює Катерина Каращук і додає, що смертні випадки вп’ятеро почастішали.

«З 65 смертельних випадків у 2015 до 366 у 2016. Така ситуація пов'язана з міфами довкола вакцин, через це українці стали боятися щеплень і відмовлятися від них. Лікарі відзначають, що вакцини нового покоління цілком безпечні, тому більше шансів померти від грипу, ніж від вакцини. У складі вакцин не вірус, а його поверхневі структури, які викликають вакцино асоційоване захворювання. Якщо є алергічна реакція на складові вакцини, приміром, на яєчний білок, то може бути реакція у вигляді кропив'янки. Тому, перед тим як когось вакцинувати, проводять обстеження» - наголосила Карашук.

Серед поширених міфів − вакцини не дають ефекту. Медики ж стверджують, що вакцина починає діяти через тиждень і її дія продовжується від 9 місяців до одного року.

«Вакцинація - найефективніший спосіб боротьби з грипом. Вартість однієї вакцини для дорослого становить близько 200 грн. Робити щеплення слід в медичних установах, які мають відповідну ліцензію. Протипоказаннями є алергія на курячий білок, раніше перенесена гостра полінейропатія, ознаки ГРВІ та алергічний риніт у дітей», - повідомила експерт «Громадської ініціативи розумних рішень» К. Каращук.

Інформаційний відділ ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»

Повернутися на головну

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.