Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чому Фонд гарантування вкладів не повертає грошей українцям

Фонд гарантування вкладів не повертає кошти українцям, які довірили їх  банкам-банкрутам, однак найгірше те, що Національний банк не робить жодних кроків щодо убезпечення громадян від загрози втратити свої «кровні».

 

Про те, чому система гарантування вкладів населення на практиці не працює ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» повідомила експерт та юрист, к.ю.н. Марина Лук’янова.

«Законодавство України передбачало механізм компенсації ризиків і захист прав вкладників банків. Зокрема, і у тому числі, через законодавчо встановлений Фонд гарантування вкладів. Саме через цей механізм в юридичний спосіб забезпечувалася виплата вкладникам депозитних рахунків коштів у межах       200 тисяч гривень»,  повідомила Лук’янова і додала, що на момент прийняття вказаних норм, ця сума була еквівалентна 25 тисячам доларів.

«Зараз – це менше 8 тисяч доларів. Розмір виплат не приведено у відповідність до росту курсу долара, а точніше – знецінення національної валюти»,  зазначила експерт.

Лук’янова також наголосила, що кошти громадянам не виплачуються зовсім.

«Не вистачає фінансового ресурсу Фонду гарантування вкладів. І це закономірно. Адже, майже одномоментно в Україні «луснуло» близько 80% банків. Який Фонд (який наповнюється якраз відрахуваннями з прибутків банків) покриє глобальний обвал банківської системи»,  додала експерт.

В той же час, за словами голови ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» Сергія Розумного, Національний банк України, який зобов’язаний прогнозувати і запобігати вказаним явищам, не тільки не виконав своїх функцій щодо зміцнення банківської системи, але і жодним чином не захистив вкладників.

«НБУ має право законодавчої ініціативи і не тільки міг, але повинен і зобов’язанийгарантувати право громадян на повернення їх власних грошей. Конституція України гарантує непорушність права власності та недопустимість протиправного позбавлення власності», повідомив Розумний.

Розумний також заявив, що  правоохоронна система держави закриває очі на такі процеси.

«На сьогодні не відомо жодного випадку, коли державні правоохоронні органи притягли до майнової і кримінальної відповідальності (провели успішне розслідування та довели обвинувачення в суді) власників банків, як передбачено українським законодавством»,  зауважив голова громадської організації.

Таким чином, більшість громадян не зможуть повернути свої кошти ще довго.

Інформаційний відділ ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»

Повернутися на головну

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.