Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Приватні виконавці можуть не запрацювати в Україні

Довгоочікувана реформа органів примусового виконання рішень судів нарешті вступила в законну силу. Однак, крім широкомасштабних анонсів покращення і вдосконалення процедури примусового виконання, на сьогодні жодних зрушень немає.

 


Про те, хто такий приватний виконавець і у чому його відмінність від державного, які його повноваження та відповідальність ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» повідомила експерт Наталія Панова.

За словами Панової, відмінним є правовий статус державного і приватного виконавця.

«Кваліфікаційні вимоги для державного виконавця визначає Міністерство юстиції України, для приватного виконавця вони визначені у Законі України, до державних виконавців відсутні вимоги щодо віку та стажу правової роботи, в той час, як для приватних закон передбачено вік - 25 років і стаж - не менше 2-х років. Для державних виконавців не передбачено перевірки професійних знань та навчання, для приватних - перед початком роботи необхідно пройти обов'язкове навчання, стажування та складання кваліфікаційного іспиту. Державний виконавець провадить виконавчі дії без відповідного кваліфікаційного свідоцтва, а приватний - здійснює діяльність лише на підставі отриманого свідоцтва, за яке необхідно внести відповідну оплату. Державні виконавці входять до штатного розпису відповідного територіального управління юстиції, відомості про приватних виконавців в обов'язковому порядку вносяться до Єдиного реєстру приватних виконавців», - повідомила Панова.

На думку експерта, держава й надалі продовжуватиме за кошти платників податків наймати на роботу непрофесійних працівників.

В той же час, голова ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» Сергій Розумний пояснив, що приватні та державні виконавці працюватимуть у нерівних умовах.

«Діяльність державних виконавців поширюється на територію відповідного управління юстиції, тоді як для приватних Закон передбачає встановлення округів. Роботу державних виконавців забезпечує держава, а приватні повинні самостійно облаштувати офісне приміщення, архів, кімнату для прийому відвідувачів. Для державних виконавців законодавець не встановив майнової відповідальності, тоді як приватний виконавець зобов'язаний страхувати свою діяльність на суму не менше однієї тисячі мінімальних заробітних плат, тобто, якщо розмір мінімальної зарплати буде підвищений до 3200.00 грн., то вартість страховки для них становитиме - 3 млн. 200 тис. грн.  Крім того, оплата праці державного виконавця гарантується державою, тоді як приватний виконавець отримає лише винагороду. Для державних виконавців законодавець не передбачає жодної перевірки знань, а приватним виконавцям необхідно кожні п’ять років підвищувати кваліфікацію, шляхом здачі іспиту», - пояснив Розумний.

Чи запрацюють приватні виконавці в Україні покаже лише час. Недосконалість законів, що регулюють діяльність приватних виконавців відмічається не лише фахівцями в сфері виконавчого провадження, але й юристами і правниками. Тільки для запровадження в дію Закону «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», необхідно прийняти понад 15 піднормативних актів, які повинні врегулювати діяльність приватних виконавців, і на це є лише три місяці, один з яких вже минув. 

ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»

Повернутися на головну

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.