Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чому «реформа» ЖКГ завершиться крахом

Якщо говорити про реформу домоуправління, яку сьогодні широко рекламують в Україні, то її, фактично, немає. Так, з одного боку, добре, що мешканці багатоквартирних будинків організовуються і об'єднуються,

створючи кондомініуми. Але цього явно недостатньо і це − далеко не реформа.

Формально у нас не буде ЖЕКів. Але що це дасть? Без фінансової підтримки - керуючі компанії – це по суті ті ж ЖЕКи – тільки в «профіль». Від переходу до керуючих компаній та ОСББ особливого покращення чекати не варто, оскільки всі ми добре розуміємо: стан системи українського ЖКГ настільки плачевний, що керівник не зможе планувати свою роботу, а, швидше, займатиметься латанням дірок і гасінням пожеж.

В середньому за тиждень керуюча компанія приймає 2100-2300 викликів, з яких 500-550 припадає на сантехніка, 800-850 на службу ліфтів і 300-350 на електрика.

Діючі на сьогодні тарифи вже давно не відповідають дійсності. Поки тарифи не будуть встановлені на рівні собівартості, ні про які інвестиції говорити не можна. Система ЖКГ повинна стати беззбиткова і не дотаційна. Коли буде сенс вкладати кошти в заміну батарей та встановлення теплопунктів, в енергоефективність в цілому.

Тому наразі мешканцям нічого не залишається, як в пошуках кращого комунального сервісу та економії створювати ОСББ. Але ОСББ це 7-8% по всій країні. Проте і це не панацея. Адже, якщо будинок відносно новий, віком до 5-10 років, підтримка його життєздатності не доставляє особливих проблем. А що робити тим 93% будинків? Але якщо будівля була побудована раніше 1990 року − вона явно потребує капітального ремонту, а, отже, і величезних вкладень, на які у мешканців просто не вистачить грошей.

Неплатежі в системі ЖКГ щомісяця складають зараз до 10%.

Приклад Польщі наочно продемонстрував, що реформа ЖКГ (поляки почали її ще 1998-99 роках, і зараз йде друга хвиля) можлива тільки в тому випадку, якщо є достатнє фінансування і підтримка держави. ЄС виділив за останні 18 років більш 60 мільярдів евро на реформі в системі ЖКГ.

Приміром, капремонт середньостатистичної «хрущовки» коштує 7 млн грн, дев'ятиповерхівки – в межах 12 млн грн (у цінах 2016 року – ред.).

Надія лише на те, що з часом здорова конкуренція на ринку ЖКГ все розставить на свої місця. Витіснить недобросовісних гравців і залишить тих, хто дійсно готовий давати мешканцям гідний сервіс. Але без радикального рішення колосальних проблем з житловим фондом, що накопичувалися десятиліттями, і без фінансування його модернізації затіяна реформа приречена на провал, і для мешканців багатоквартирних будинків вона нічого не змінить.

 Голова комітету з питань ЖКГ, енергозбереження та екології  ГР при Дарницькій райдержадміністрації, заступник директора з фінансів та економіки КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району м. Києва»

Попенко Олег Іванович для ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»

Повернутися на головну

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.