Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість пологів в Україні зменшилась на 100 тисяч

Населення України невпинно скорочується, а головною причиною таких процесів є домінування смертності над народжуваністю декілька років поспіль. Відтак, у 2014-му в нашій країні кількість пологів зменшилась на 100 тисяч, а кількість абортів, навпаки, зросла.

 

Відтак, на 1 вересня 2016 року населення України становило 42512970 людина і тенденція до зростання населення, на жаль, не спостерігається.

Про те, чому відбувається стрімкий демографічний спад, та які його основні причини ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» повідомила медичний експерт Катерина Каращук.

«Передовсім, зниження народжуваності пов’язане із нестабільною і складною соціально-економічною і політичною ситуацією. Крім того, в останні роки скоротилася загальна кількість пологових будинків: з 88 в 2013-му до 74 в 2015-му. Це пов'язано з переселенням жителів із зони проведення АТО і Криму. Колосально зменшився кадровий склад медичного персоналу - із 12 тисяч акушерів-гінекологів до 10 тисяч, також значно погіршилося матеріально - технічне оснащення», − пояснює Катерина Каращук.

Медичний експерт наголосила, що особливо гостро в пологових будинках зараз стоїть проблема із харчуванням, оскільки у більшості з них відсутні приміщення, на базі яких можна було б облаштувати харчоблоки.

«Окремо слід зупинитися ще й на проблемі дефіциту вакцин в пологових будинках. Приміром, протягом останніх 7-ми років із пологових будинків виписувалися новонароджені без щеплення БЦЖ», - розповідає медичний експерт.

За словами Каращук, радість появи малюка у родині супроводжується рекордними на сьогодні витратами.

«У період вагітності майбутній мамі необхідне посилене харчування, вітаміни, одяг, медичний супровід, підготовчі курси, гімнастика. Це все витрати. А далі головне питання - де народжувати? Сьогодні ми чітко розуміємо, що всі ці проблеми виникли внаслідок неефективної сімейної політики в Україні, яка повинна здійснюватися комплексно. Прикладом для нас тут можуть послужити скандинавські країни, досвід Німеччини. Цей комплекс проблем Україна зобов'язана зрушити з мертвої точки, тому що в актуальний період майбутні батьки, обтяжені такою величезною кількістю перешкод і проблем, що подолати їх самостійно, без допомоги держави, не всім під силу», - резюмувала Каращук.

Нагадаємо, раніше «Громадська ініціатива розумних рішень» повідомляла, що кожен п’ятий українець цього сезону перехворіє грипом.

Інформаційний відділ ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»

Повернутися на головну

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.