Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРО ІНШИХ…

«Милосердя – це прагнення всім серцем допомогти іншим, підтримати матеріально й духовно, грошима й доброю порадою, підтримати в радості та втішити в біді. Найкраще таємно, без зайвого галасу, не сповіщаючи про це інших» - так у давнину казав мудрий цар Соломон.

 

Але це просте та, на перший погляд, здавалося б, таке всім зрозуміле твердження, пройшовши крізь віки, не втратило своєї актуальності для людства сучасного, зокрема, - українського суспільства сьогодні.

Відомо, що в Україні, як і в усьому світі в цілому, постійно зростає кількість  людей з функціональними обмеженнями. Міністерство соціальної політики України вже зареєструвало близько 3 млн. людей з інвалідністю, зокрема                 168 тис. дітей. Їх кількість збільшується. Щорічно реєструється 200 - 220 тис. осіб. На 450 тис. вагітностей народжується 150 тис. дітей з вродженими вадами, серед яких 20 тис. – із важкими порушеннями.

Оскільки таке явище як інвалідність цілком подолати неможливо, суспільство (якщо воно прагне називатися сучасним
та цивілізованим) має створити спеціальні умови, щоб ці люди стали повноцінними членами такого суспільства - ділити разом з усіма людські цінності – матеріальні й духовні блага нашої цивілізації. Реалізовувати себе і свої інтереси відповідно до власних потреб.

Важливо зазначити, що надважливою в цій темі є проблема адаптації до сучасних реалій дітей та молоді з обмеженими функціональними можливостями.

Найнагальнішими проблемами дітей та молоді з особливими потребами в українському суспільстві є:

  • матеріальне забезпечення (катастрофічна розбіжність між необхідним прожитковим мінімумом і встановленими законодавством виплатами; неспроможність держави реалізовувати вже визначені пільги й недостатність деяких додаткових; відсутність безкоштовного забезпечення технічними й медичними засобами лікування, реабілітації чи компенсації вад та багато іншого);
  • незначна кількість відповідних осередків та фахівців; жалюгідна кількість інформаційно-методичного забезпечення в спеціальних установах тощо;
  • психологічна допомога таким дітям та їх батькам;
  • проблема освіти та професійного навчання (недостатня кількість спеціальних груп у дитсадках, спеціальних класів у школах, спеціальних шкіл (особливо в селах та малих містечках), відсутність спеціальної підготовки педагогів, які мають працювати з такими дітьми;
  • подальше працевлаштування молодих людей з особливими потребами (невиконання законодавчих квот щодо працевлаштування, небажання працедавців створювати спеціальні робочі місця та багато чого іншого);
  • обмежені можливості спілкування таких дітей та молоді ( нестача клубів, центрів, груп взаємодопомоги тощо);
  • і врешті-решт – проблема вільного пересування! Не виконуються вимоги законодавства щодо пристосування будівель та транспорту до потреб людей з функціональними обмеженнями!

Це лише незначна вершина айсбергу тих болючих питань, які нам, цивілізованим українцям 21 сторіччя з європейським мисленням, ще належить вирішити.

І якщо ми ще остаточно не втратили совість, якщо ми люди сердечні та милосердні, то маємо вирішити ці проблеми якнайшвидше! Бо, як казав знаний філософ - гуманіст Г.С. Сковорода: «Без ядра горіх ніщо, так само як і людина без серця».

Інформаційний відділ ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»

 

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.