Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хворих на цукровий діабет очікують небезпечні зміни

Хворих на цукровий діабет в Україні налічується близько 2 млн. осіб. У попередні роки держава брала на себе зобов'язання щодо безоплатного забезпечення таких хворих препаратами інсуліну, шляхом їх закупівлі за централізованою процедурою.

Однак, з метою знищення корупційних схем, прийняли рішення про перехід на закупівлі препаратів інсуліну за кошти місцевих бюджетів.

Про те, як сьогодні відбувається медичне забезпечення хворих цукровим діабетом, ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» повідомила медичний експерт Катерина Каращук.

«В даний час українці очікують на запуск нової системи забезпечення хворих на цукровий діабет, а саме − запровадження системи реімбурсації - реалізації препаратів інсуліну через аптеки із можливістю компенсації їх вартості. Тобто замість роздачі закуплених ліків лікарями-ендокринолагами пропонується система, коли пацієнт приходить в аптеку з рецептом і отримує препарат безкоштовно або з частковою оплатою його вартості. При цьому держава бере на себе левову частку витрат на придбання інсуліну хворими», - повідомила Катерина Каращук.

За її словами, така система поширена в різних країнах, у тому числі європейських, однак система реімбурсації в Україні має певні «особливості».

«Система передбачає наявність реєстру пацієнтів, який є інструментом для визначення реальної потреби у препаратах. Реєстр має виключити зайве витрачання коштів держбюджету на закупівлі лікарських засобів. Однак сьогодні реєстр пацієнтів знаходиться в приватних руках, тому держава повинна викупити його, на що поки немає коштів. Відтак, можна сказати, що в Україні де-юре не існує реєстру пацієнтів, хворих на цукровий діабет», - пояснює експерт.

Каращук додала, що найголовнішим аргументом лобістів реімбурсації є знищення корупції, однак у даній схемі не чиновник і не хворий визначає, який з препаратів буде ефективним для пацієнта, а саме лікар.

«Лікар стає мішенню для різного роду медичних представників, що володіють «бюджетами». Хто буде контролювати лікаря та його призначення? Хто буде стежити за забезпеченням рівної доступності препаратів інсуліну серед хворих на цукровий діабет в умовах обмеженого держбюджету і зростання цін на лікарські препарати?», - каже Каращук і додає, що рішення про потреби в інсуліні по-суті буде прийматися на рівні обласного управління охорони здоров'я, а саме, головними позаштатними спеціалістами.

«Виходить, що на практиці приймати рішення щодо закупівель будуть ті ж, хто це робив і при держзакупівлях», - переконана медичний експерт.

Каращук також висловила занепокоєння, що слід продумувати всі зміни максимально тверезо і чітко, щоб не допустити підвищення рівня інвалідизації і смертності від цукрового діабету серед хворих.

Нагадаємо, раніше ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» повідомляла, що Київ лідирує за рівнем захворюваності на грип в Україні.

Інформаційний відділ ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»

Повернутися на головну

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.