Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хто ризикує втратити житло за борги

Від вчорашнього дня в Україні запустили службу приватних виконавців для боротьби із заборгованістю та підвищення рівня виконання судових рішень. І хоча уряд поспішив запевнити, що нова служба загрози не несе, все ж "методи роботи" приватників та критерії їхнього відбору не гарантуватимуть "полюбовного" вирішення таких конфліктів.

 

Згідно із законом, приватники отримають ті само права, що й державні виконавці, крім повернення будь-яких боргів, пов'язаних з держмайном. Крім того, приватникам не дозволено виселяти громадян з їхніх будинків і квартир. "А ось заарештовувати житло і продавати його на публічних торгах такі виконавці цілком зможуть", — пояснив старший партнер компанії "Кравець та партнери" Ростислав Кравець для видання Vesti-ukr.com.

Це означає, що свого житла громадяни все одно зможуть позбутися за борги — наприклад, за послуги ЖКГ або банківські кредити, не говорячи вже про іпотеку.
"Однак як саме працюватимуть приватні виконавці, поки не знає ніхто — 6 жовтня Мін'юст розповість про нові правила. Працювати вони почнуть не раніше, ніж через півроку", — сказала адвокат контори "Ільяшев і партнери" Марія Сергєєва. Сам Мін'юст вже виступив зі спеціальним роз'ясненням, з якого випливає, що вилучати квартири все-таки можна ("у першу чергу вилучаються кошти з рахунків, у разі їх відсутності — інше майно, і в крайньому випадку — відчуження житла").

Правда, в Мін'юсті тут же уточнили, що заборонено відчужувати єдине житло і те, в якому прописані діти. "Втім, закон розв'яже руки рейдерам всіх мастей: у приватники підуть бійці АТО, а рішення судів та виконавчі листи будуть ходовим товаром: поки власники заводів чи іншого бізнесу будуть доводити в апеляції свої права, їхнє майно виріжуть на метал або продадуть", — вважає експерт Захар Чистяков.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв про заяву голови ГО "Громадська ініціатива розумних рішень" Сергія Розумного, який зауважив, що колектори зможуть забирати житло, якщо сума боргу перевищує 29 тисяч грн. 

Автор матеріалу: Любов Кінаш

Повернутися на головну

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.