Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реформа швидкої допомоги: врятують чи довезуть???

Ступінь медичного забезпечення українців сьогодні прийнято рахувати із кінця, однак, попри відсутність коштів та постійний брак медичних працівників, допомогу громадяни отримують, принаймні швидку, проте нова «реформа» МОЗ цілком здатна знищити навіть цей, хоч і мінімальний, але поки єдиний і ефективний спосіб надання підтримки хворим українцям.

 

Як відомо, у МОЗ мають намір прибрати із карет швидкої допомоги лікарів, замінивши їх так званими «парамедиками» – працівниками, головне завдання яких полягатиме у тому, щоб якнайшвидше доставити хворого у приймальне відділення лікарні. І все б нічого, однак парамедики – фельдшери, які не матимуть медичної освіти і гарантій, що у випадках, коли життя рятують саме секунди, а швидкість надання першої допомоги прямо пов’язана із виживанням або смертю пацієнта  більше ролі не гратиме, адже у МОЗ вирішили діяти, як у США: головне не швидкість порятунку пацієнта, а швидкість його доставки до лікарні, однак «забули» врахувати, що Україна − не США і ситуація в охороні здоров’я у нас геть інша.

На думку експерта з медичних питань «Громадської ініціативи розумних рішень» Катерини Каращук, нова ініціатива МОЗ повністю ламає систему роботи швидкої медичної допомоги в Україні, адже гарантій, що в моментах, коли  пацієнт балансує між життям та смертю, він опиниться в дійсно надійних руках лікаря  –  просто не буде, простіше кажучи, порятунком хворого по дорозі до лікарні більше ніхто не перейматиметься.

«Екстрена медична допомога українців полягає в тому, щоб лікар якнайшвидше приїхав до хворого, а нова модель, навпаки, передбачає, що хворого якнайшвидше привезуть до лікаря. У нинішніх умовах така ініціатива на 20-30% збільшить смертність пацієнтів, які загинуть, так і не отримавши кваліфікованої допомоги саме по дорозі до лікарні. Приміром, за дев’ять місяців цього року лише у Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги надали допомогу 47 543 громадянам, з яких понад 2 тисячі – це безхатченки. Щомісяця не вдається врятувати понад 100 пацієнтів, яким допомогу почали надавати ще з моменту прибуття лікаря, однак вони, у підсумку, померли. Якщо цю допомогу взагалі прибрати – кількість летальних випадків збільшиться в рази», - переконана Каращук.

За її словами, наслідки такої реформи будуть дуже драматичними, а відповідальність за підвищення смертності українців не нестиме ніхто.

«У Європі на сьогодні використовують змішану модель, коли крім парамедиків у швидких присутні, приміром, кардіохірург або ж дитяча реанімація. Тому запроваджувати лише один елемент цієї системи неправильно і небезпечно. Дуже цинічно додатково підвищувати ризик життя українців в той час, коли в країні йде війна і щодня гинуть люди», - зазначила експерт.

Каращук також переконана, що таким чином українців схилятимуть до послуг приватної медицини, скористатися якими зможуть далеко не всі громадяни.

«Викликати приватних медиків  - задоволення не з дешевих. На сьогодні така послуга починається від 1 тис. грн. і вони не зобов’язані вкладатися у 10-хвилинну норму приїзду медиків, а працюють за принципом невідкладної допомоги», - пояснила Каращук і додала, спершу необхідно створити комплексні лікарні, які прийматимуть всіх – від пацієнтів з інфарктом до хворих із апендицитом.

«Якщо такі лікарні будуть -  парамедики зможуть доставити хворого до приймального відділення, де йому дійсно оперативно допоможуть. Однак зараз лікарі не тільки прибувають за викликом, але й оперативно на місці ставлять діагноз, надають допомогу і, за потреби, негайно доставляють до лікарні. Приміром, на сьогодні хворого із болем в животі можуть доставити у лікарню, де є відділення урології, гінекології, хірургії. А такі стаціонари будуть  потрібні у кожному районі і відповідне технічне оснащення карет швидкої теж, а зараз у більшості швидких навіть  не всі розетки працюють», - зауважила Каращук.

У підсумку хочеться сказати лише одне: рятувати українців потрібно, і потрібно вміти це робити швидко, а в умовах неоголошеної війни, така потреба збільшилась колосально, тому хочеться підказати МОЗ, щоб все ж у нас замість парамедиків додали пару медиків, які б вміли швидко рятувати та лікувати наших громадян. 

Інформаційний відділ ГО «Громадська ініціатива розумних рішень».

Повернутися на головну

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.