Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Українцям підказали, як стаж впливатиме на пенсію

Вихід на пенсію став для українців справжнім головним болем, адже без 15 років страхового стажу частина громадян не зможе отримувати пенсію, а лише соціальну допомогу від держави.

Про особливості нарахування пенсій українцям та способи легально докупити необхідний для пенсії страховий стаж ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» повідомили експерти Пенсійного фонду України.

 

Відтак, щодо обов’язкового пенсійного стажу терміном у 15 років в Пенсійному фонді пояснили, що, згідно зі статтями ЗУ № 1492-VIII від 07.09.2016, положення щодо застосування пробаційних пенсійних програм набирають чинності з 1 січня 2018 року. Українцям, які звертатимуться у Пенсійний фонд до 01 січня 2018року, оформлення пенсії буде провадитись по першому та другому рівні системи пенсійного забезпечення в Україні, тобто загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

За словами голови «Громадської ініціативи розумних рішень» Сергія Розумного, «українці можуть також набути страховий стаж за договором про добровільну участь за попередні роки, при цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору з Пенсійним фондом».

Розумний повідомив, що станом на сьогодні, наведена вікова категорія громадян має більше 15 років пенсійного стажу, тому що це люди народжені до 1961 року коли працевлаштуванням кожного було обов’язковим і можливим.

«Відповідно до діючого законодавства, станом на 28.10.2016року, після 01 січня 2018року оформлення пенсії буде провадитись за трьома рівнями системи пенсійного забезпечення, де буде можливість хоча б по одній із них оформити пенсію незалежно від страхового стажу», - повідомив Сергій Розумний.

Також в Пенсійному фонді пояснили, що соціальна допомога, яку виплачуватимуть українцям замість пенсії, коливатиметься в межах прожиткового мінімуму, відповідно до п.2, ст.7 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Як відомо, фактичний розмір прожиткового мінімуму щорічно встановлюється ЗУ «Про державний бюджет».

Також на думку Сергія Розумного, зменшувати страховий стаж українцям це не альтернатива, а просто популізм.

«Людина повинна працювати і бути витребуваною в соціумі для гідного життя, для цього потрібно дійсно створювати робочі місця для всіх вікових категорій, з мінімальною заробітною платою європейського рівня, з внесків якої можливо буде виплачувати мінімальні європейські пенсії, які нададуть можливість відмовитись від різного роду пільг та субсидій і цим самим закрити схеми крадіжок з державного бюджету» - додав Сергій Розумний.

Інформаційний відділ ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»

Повернутися на головну

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.