Громадська приймальня

м. Київ, вул. Дмитрівська № 69

тел.роб.: (044) 222 - 60 - 22

тел.роб./факс: (044) 220 - 14 - 90

е-mail: rozumni-rischennj@ukr.net

 

Графік роботи:

пн.-пт.: 9:00-18:00

сб-нд.: вихідний

 

 

 

Нагороди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Українців очікують епідемії та спалах небезпечних хвороб

Протягом десяти останніх років вакцинація українців зазнала катастрофічної деградації, адже кожна п’ята українська сім’я свідомо уникала щеплень, не бажаючи ризикувати здоров’ям та життям своїх дітей. Як наслідок, маленькі українці сьогодні є вразливими до більшості важких захворювань, зокрема таких небезпечних, як дифтерія, правець, поліомієліт.


Причин категоричної відмови батьків від щеплень було багато, найголовнішими серед них прийнято вважати відсутність вакцин, порушення умов їх зберігання, низький рівень інформованості українців щодо профілактики захворювань та, найголовніше − панічний страх батьків за здоров’я своїх дітей, адже, на жаль, смертність діток внаслідок щеплень також зросла.

За словами експерта ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» Катерини Каращук, в українців сформувався своєрідний культ недовіри до вакцинації, тому продовжувати таку хибну практику стає дуже небезпечно. З іншого боку – відсутність вакцин у достатній кількості зумовлює багато неприємних запитань до МОЗ.

«Ситуація із вакцинацією кричуща та рекордно загрозлива. На сьогодні в Україні лише 20% дітей пройшли необхідну вакцинацію при необхідних 95%. З 1 липня 2016 року в Україні лише 11,5% однорічних дітей було вакциновано проти туберкульозу, 39% - від поліомієліту, від коклюшу, дифтерії, правця – менше 2%, а від гемофілії – 4%. Такий низький рівень вакцинації є безпрецедентним і загрозливим, адже у випадку епідемій, кожна друга дитина буде вразливою небезпечних захворювань», - пояснила експерт.

За її словами, у зоні особливого ризику діти, батьки яких повірили гаслам антивакцинальної кампанії і тому масово відмовляються робити щеплення своїм дітям. Однак та частина українців, які прагнуть захистити від хвороб своїх малят просто не мають можливості це зробити через відсутність вакцин у належній кількості. Якщо так продовжуватиметься й надалі – Україна стане найбільшим розплідником епідемій у Європі.

«Виправити ситуацію можна, якщо розпочати масове інформування українців, які наслідки має відмова від щеплень, а також забезпечити громадян вакцинами у необхідній кількості. Відомо, що протягом жовтня 2016 року в Україну завезли 1,5 млн. вакцин АДС-М-анатоксин для профілактики дифтерії та правця, однак така кількість надзвичайно мала, щоб убезпечити маленьких українців від тяжких хвороб. Вже сьогодні медики бють на сполох, адже випадки смертності від правця значно збільшились», - повідомила експерт.

За інформацією МОЗ, на початку червня 2016 року в Україні доставили 414700 доз комбінованої вакцини для профілактики коклюшу, дифтерії, поліомієліту та правця. Проте не має вакцин від поліомієліту I та II типу, доставлено також 800 тис. доз вакцини для профілактики гепатиту В, ще 450 тис. повинні були завезти у жовтні і понад 500 тис. до кінця листопада.

«22 червня МОЗ видало дозвіл на ввезення в Україну 2,5 млн. доз вакцин від туберкульозу, однак досі цю вакцину ніхто не доставив. Крім того, у 2015 році Україна вперше почала закуповувати ліки через ЮНІСЕФта Програму розвитку Організації Об’єднаних Націй, проте ліки так не і потрапили до пацієнтів, а МОЗ звинуватили у зриві закупок та саботажі міжнародних організацій» - наголосила Катерина Каращук.

Експерт переконана, що забезпечення необхідними вакцинами має стати питанням національної безпеки, оскільки ситуація із щепленнями сьогодні є дуже загрозливою.

Нагадаємо, раніше «Громадська ініціатива розумних рішень» повідомляла про сумнівну доцільність запровадження в каретах швидкої допомоги парамедиків.

Інформаційний відділ ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»

Повернутися на головну

Пошук по сайту

 

СЕРГІЙ РОЗУМНИЙ, ЯКОГО Я ЗНАЮ: 

      

Максим ЛавриновичМаксим Лавринович, юрист, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і партнери»:

Сергій Розумний – молода, але надзвичайно амбітна, цілеспрямована людина. Моє враження про нього складалося з результатів його громадської діяльності. Активний і цілеспрямований, він знає, чого прагне. У нього є мета й усе в характері, щоб її досягти. Громадська організація «Громадська ініціатива розумних рішень», яку очолює Сергій Розумний, - найкращий цьому доказ. Це справжній громадянин, патріот, який, обираючи власний життєвий шлях, вже думав про майбутнє інших! Бажаю йому успіхів!

 

 

Олександр Розумний, брат, юрист:

Я завжди пишався старшим братом. Між нами лише 3,5 роки різниці, але він для мене завжди був і є старшим–прикладом в усьо- му. Сергій і зараз мій кращий порадник, рідна душа, до якої можна звернутися будь – коли. Брат для мене – взірець у багатьох речах. Я вболіваю за його справи й мені дуже пощастило, що в його особі я маю ще й справжнього друга! 

 

 

Катерина КаращукКатерина Каращук, юрист, член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень",

Сергій Розумний - це активна, ділова, дієва та надзвичайно мобільна людина. Але, як на мене, найголовніша його риса - це відповідальність. Пообіцяв - виконав! Обіцянок даремно не дає! Намагається відповідати за свої слова. 

 

 

Марина Лук`яноваМарина Лук`янова, адвокат, к.ю.н., заслужений юрист України, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Найкраще в Сергієві, це те, що він вміщує в собі професійне, громадянське, суспільне і людське: гуманістичні погляди, сімейні цінності, справжню дружбу, активне життя. Не із слабаків! Такі люди працюють на продуктивний позитивний результат.

 

 

Катерина МошенськаКатерина Мошенська, державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області, член ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»:

Молодий, енергійний громадський діяч. Розумного Сергія Михайловича вирізняє з більшості сучасних громадських діячів надзвичайна доброзичливість та уважне, ненагране  ставлення до людей. Його допомога талановитим дітям – не заангажована. Вона йде від серця. Опікується молоддю, підтримує. Часом дивуєшся: звідки знаходить час, щоб не тільки коштами допомогти, а й особисто бути присутнім на виступах дітей та щиро вболівати за них! 

 

 

Юля ОстапенкоЮля Остапенко, асистент кафедри господарського права України, к.ю.н., член ГО "Громадська ініціатива розумних рішень"

Суспільству не вистачає людей, які б не соромилися своїх помилок і відверто про них говорили. Сергій Розумний  постійно чомусь вчиться. Його професійність та компетентність - результат багаторічної праці. Робочий день Сергія детально розписаний: починається рано, закінчується - пізно. Але у повсякденній метушні у нього завжди знайдеться хвилина, щоб почути у слухавці рідний голос дружини.