Сайт razum.org.ua – це спосіб розповісти у звичній формі про роботу зі створення Колективного Розуму (КР) суспільства.
Робота відбувається на порталі "Простір злагоді" (Ризома) з 2013 року.

Колективний Розум виявляє методи та приклади успішного вирішення завдань, що потребують об'єднання багатьох людей.
За допомогою КР мрія переходу до єдиного людства із планетарним розумом стає реальністю!

Ми працюємо НІ на уряди, корпорації та олігархів; нам потрібна допомога і підтримка ТОВАРИСТВА, заради якого ми працюємо - ваша допомога.
Чим більше людей і засобів ми зуміємо залучити в проект — тим якісніше будуть наші бази знань, тим більшими силою і впливом володітиме суспільство.

Сергій Жигінас, творець проектуСергій Жигінас,
творець проекту

Актуальні питання України. Інтелектуальне волонтерство

Навесні 2023 року у своїх відео та публікаціях Мікрогрупа чотирьох київських інтелектуалів (МІ4) - у складі Дацюк, Бебешко, Чудновський, Нікітін - сформулювала низку актуальних питань України. Ці питання були зібрані та структуровані на Просторі Злагоди в тему ЯК ДАЛІ ЖИТИ (список із 22 питань).

Актуальні питання України. Інтелектуальне волонтерство.

Із цих 22 питань, порушених інтелектуалами, вісімнадцять стосуються суспільства, а саме: 

Ці питання не можна вирішити згори, не звірившись із думками, бажаннями, устремліннями безлічі людей і спільнот. Наприклад, люди можуть не захотіти жити в нових містах, так добре кимось придуманих, бо їм хочеться жити так, як їм хочеться (згадаймо, що в Китаї є порожні міста, куди люди не хочуть переїжджати!).

Розподілена еліта

Розподілена еліта

Так, багато хто уявляє еліту |+| як кілька десятків людей, МУДРІШИХ В УСЬОМУ. Еліта, як деяка група людей з найбільш розвиненим інтелектом, розумом, пасіонарністю, моральними якостями тощо. - на цьому стоїть елітаризм.

Но зараз мир став складнішим і люди давно використовують РОЗПОДІЛ ПРАЦІ |+|, а ось чомусь у найважливіших і найскладніших питаннях ми все ще сподіваємося на наймудріших.

Сьогодні вимальовується інше розуміння еліти: для розв'язання певного питання з’являється група ВОЛОНТЕРІВ, які беруть участь у розв'язанні цього питання |+| - вони і є розподілена проблемоорієнтована еліта ДЛЯ ЦЬОГО ПИТАННЯ, незалежно від жодних їхніх особистих якостей, включно з рівнем інтелекту, освіченістю, здатністю до комунікації, багажем особистого досвіду та ін. (сьогодні все це не є перешкодою для отримання чудових результатів). 
Вирішення інших питань - справа інших людей.

Хто вирішує важливі питання України

Для вирішення важливих завдань потрібні не тільки бажання, воля і наполегливість, а й Колективний Розум!

Йде другий рік повномасштабної російсько-української війни, вся Україна зосереджена на перемозі ЗСУ. Мирний розвиток країни після перемоги - це важливе питання України, яке хвилює соціум! Але хто вирішує його?

У січні 2023 року було взято старт "марафону" - Що / як робити після перемоги, і ми про це писали.
У березні та сама тема активно обговорювалася (у соцмережах): Україна. Що робити майже щодня доповнювалася новими публікаціями та їхніми обговореннями.

Висновки січня - щоб Україна стала вільною країною, зручною для ведення бізнесу, вкладення інвестицій і самореалізації людини, потрібна націленість держави і суспільства на розвиток!

Ці висновки приводять нас до думки, що для розв'язання важливих питань України потрібні не тільки бажання, воля і наполегливість, а й Колективний Розум (КР)!

НЕБЕЗПЕКИ ШІ

НЕБЕЗПЕКИ ШІ Колективним Розумом опрацьовується дискурс з питання ШІ, CHATGPT - МОЖЛИВОСТІ ТА РИЗИКИ

У всьому світі є люди, стурбовані небезпекою заміни людського інтелекту штучним.

З появою ChatGPT дискусії навколо ШІ знову розгорілися, тому що будь-яке нововведення несе не тільки перспективи і можливості. У соцмережах обговорюється можлива шкода ШІ для суспільства, аж до катастрофічних наслідків.

Колективний Розум опрацьовує дискурс з питання ШІ, CHATGPT - МОЖЛИВОСТІ ТА РИЗИКИ, в якому зводяться воєдино смисли висловлювань та ідеї, з яких структурується загальний ПОЛІЛОГ (4D).

У цьому дискурсі беруть участь (очно і заочно) всі автори, утворюючи навколо цієї "точки збирання" розподілене співтовариство учасників дискурсу - формуючи Розподілену еліту (для довідки: такі співтовариства формуються з усіх суспільно значущих питань).

Ілюстрація Oleksandr Tkachov via AI

Колективний Розум про небезпеки, пов'язані зі Штучним інтелектом

Сторінки