Хто вирішує важливі питання України

Для вирішення важливих завдань потрібні не тільки бажання, воля і наполегливість, а й Колективний Розум!

Йде другий рік повномасштабної російсько-української війни, вся Україна зосереджена на перемозі ЗСУ. Мирний розвиток країни після перемоги - це важливе питання України, яке хвилює соціум! Але хто вирішує його?

У січні 2023 року було взято старт "марафону" - Що / як робити після перемоги, і ми про це писали.
У березні та сама тема активно обговорювалася (у соцмережах): Україна. Що робити майже щодня доповнювалася новими публікаціями та їхніми обговореннями.

Висновки січня - щоб Україна стала вільною країною, зручною для ведення бізнесу, вкладення інвестицій і самореалізації людини, потрібна націленість держави і суспільства на розвиток!

Ці висновки приводять нас до думки, що для розв'язання важливих питань України потрібні не тільки бажання, воля і наполегливість, а й Колективний Розум (КР)!

Чому КР? - тому що зараз перед країною і суспільством стоять складні завдання і по-старому вирішувати їх не вийде(((. А технологіями КР вже напрацьовані новаторські методи вирішення складних завдань! І вирішено понад 70 складних суспільно-значущих завдань (рішення дано як 4D-тексти).

Березнева дискусія була опрацьована Колективним Розумом і виросла в збірку УКРАЇНА ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ, де проявилося понад 900 аспектів, які хвилюють людей.

 

За якими публікаціями йшло опрацювання інформації?

Це були і вже готові збірки (результати "осмислення" Колективним Розумом публікацій та обговорень), і березневі  2023 публікації на гострі теми найближчого майбутнього (що викликали безліч коментарів):
 1. ПІСЛЯВОЄННА ЕКОНОМІКА І ЖИТТЯ (ЗБІРКА)
 2. МЕТОДОЛОГІЯ ПЕРЕМОГИ (ЗБІРКА)
 3. ВИГРАТИ ВІЙНУ, ПРОГРАТИ МИР (ЗБІРКА)
 4. 2023 ПЕРЕМОГА УКРАЇНИ (ЗБІРКА)
 5. В УКРАЇНІ ПІСЛЯ ВІЙНИ (ЗБІРКА)
 6. ГАРАНТІЯ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ (ЗБІРКА)
 7. НЕ ПРОГРАТИ МИР (ЗБІРКА)
 8. СКІЛЬКІ ЛЮДЕЙ НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ
 9. Перетворити Україну на країну майбутнього
 10. Портников пояснив що стане "реальною гарантіею безпекі" Украины замість НАТО
 
Ідеї та смисли з цих публікацій і вже наявних збірок за темою збиралися, сортувалися, фільтрувалися, і в результаті ми маємо вже 923 (!) гілки Дерева Смислів за темою майбутнього України. Отже, це теми:
 

Яка головна ідея цього великого обговорення УКРАЇНА ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ? 

Інерційний сценарій розвитку подій (коли все йде як є, хоч і після перемоги ЗСУ) нікому не подобається - аж надто серйозні завдання постають (питання реформ, трудових резервів, прав і свобод тощо) і вирішувати їх, за великим рахунком, нікому...
 
Катастрофічні наслідки інерційного сценарію мотивують до його запобігання. А хороші (бажані) сценарії потребують наполегливих і скоординованих зусиль активної меншини - тих соціальних сил, що здатні подивитися в майбутнє і діяти заради його поліпшення (активна меншість завжди визначає напрямок розвитку, а пасивна більшість - його швидкість).

Хто ж ця активна меншість, на плечі якої ляже вирішення важких завдань?

 • Влада? - Ні, у неї свої цілі!
 • Військові? - В України вже є досвід, коли після АТО прийшли у владу військові - система не змінилася з їхнім приходом...
 • Демократія після війни, до того ж - це ризик анархії.
 • Волонтери? - але вони дуже конкретні у своїй допомозі (і Слава Богу!).
 • ... питання залишається відкритим! 

Ми, нейрони Колективного Розуму, закликаємо мислячих людей приєднуватися до роботи з вирішення нагальних завдань України. Запустимо цей реактор соціальної синергії?.!

Кожна людина може підштовхнути КР до активного опрацювання будь-якого з 923 питань своїми коментарями з доповненнями, запереченнями, запитаннями (навіть пустим коментарем, щоб привернути увагу КР до цього питання).
Зробіть це просто зараз (щоб коментувати, треба авторизуватись за допомогою Facebook або Google) - УКРАЇНА ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ!